5 טיפים איך לבחור צלם לחתונה

בחירת צלם לחתונה הוא אחד החלקים המאתגרים ביותר בתהליך ההכנות לחתונה, בעיקר מכיוון שהאירוע עתיד לחלוף הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם, ובסופו של דבר מה שיישאר לכם ממנו מלבד הזכרון הרומנטי, הוא התיעוד המצולם. נכון שלפעמים רק רוצים לסגור דברים וכמה שיותר מהר, כאשר מדובר בבחירת צלם שילווה אתכם ביום הגדול והמאושר של חייכם כדאי לקחת עוד נשימה ולנהל את הנושא בצורה נכונה. יום החתונה הוא יום אינטנסיבי, עמוס, מלחיץ, מרגש ומורכב, ואם לא תשקיעו זמן בבחירת צלם שיהיה הכי נכון עבורכם, אתם עלולים לחוות חוויה לא נעימה, שתישאר אתכם אח"כ בתמונות שתקבלו(מי יכול לחייך כשהוא לחוץ או עצבני?). הקליק עם הצלם הוא החשוב ביותר. אחרי הכל הוא זה שילווה אתכם ברגעים המרגשים של סידור השיער והאיפור, זה שיראה את הכלה המוכנה הרבה לפני החתן וייסע אחריכם לצלם את רכב הכלולות, זה שיוציא מכם את המבטים המרוגשים והחיוכים הקטנים, שיונצחו לעד עבור הדורות הבאים. אז איך מוצאים את האדם הנכון, שיהיה גם מקצועי וגם נחמד, גם רגיש וגם אומנותי, גם ספונטני וגם ידע לביים ברגעים הנכונים?

במאמר הבא ריכזנו עבורכם כמה טיפים:

המלצות
שיטת ההמלצות תמיד עובדת. אנו חיים במדינה של שמחות, חתונות, ברית מילה, בר מצווה וחגיגות שונות ומשונות. כמעט כל שכן או חבר מכיר צלם אירועים מומלץ שצילם אירוע כזה או אחר. לכן, לא יהיה קשה להשיג מס' המלצות על צלמי אירועים שכדאי לכם לבדוק. שימו לב שההמלצה שתקבלו אכן מתאימה לצרכים שלכם. אם למשל בת הדודה של השכנה מכירה צלם אופנה מעולה- בין אופנה וצילום אירועים המרחק רב… מצד שני אם דוד משה עשה קורס צילום- זה לא אומר שהוא האדם המתאים לצלם את האירוע שלכם… אם אתם מחפשים צילום חתונות במרכז אז חבל לקבל המלצות על צילום חתונות בצפון…בין אם יש לכם המלצות ובין אם לא, האינטרנט מלא אתרים של צלמים בתחום צילום אירועים כולל תיקי עבודות להתרשמות.

 

בחירה בצלם בעל ניסיון
אתם לא רוצים לבחור בצלם שאלה הימים הראשונים שלו בעולם החתונות ועליכם הוא יעשה את נסיונותיו, אבל הדבר ההפוך לא תמיד טוב יותר. אם צלם מצלם 300 חתונות בשנה או יותר כנראה שהוא לוקח 3-4 אירועים בערב אחד. כשאתם בוחרים צלם עליכם לבדוק האם מי שתפגשו איתו יהיה בחתונה שלכם? האם יהיו חתונות נוספות שהצלם סגר בתאריך שלכם? אם מצטרף לאירוע שלכם מישהו "מבחוץ"? האם זה קולגה באותה הרמה של הצלם שלכם ובאותו הסגנון? מה הוא יודע ומה לא?

 

פגישה ראשונית
במהלך הפגישה יציג בפניכם הצלם אלבומי תמונות נבחרים, כשרוב הצלמים מאגדים לאלבום אחד תמונות נבחרות מאירועים שונים. אל תשכחו כי אלבום מעוצב מעניק רושם כללי המושפע מהקומפוזיציה ומכשרונו של מעצב האלבום ולאו דווקא מכשרונו של הצלם, לכן מומלץ לבקש תמונות נטו, באלבום הכי פשוט. לבקש לראות אלבומים של זוגות שנישאו לאחרונה, כך תוכלו לראות איך מוגש החומר לזוגות ותוודאו שהוא עדכני.

 

צוות הצילום
מומלץ שהצלם יגיע עם צוות גיבוי של צלמים. ההמלצה היא- שני צלמי סטילס וצלם וידאו לאירוע של עד 400 אורחים, ומעל 400 אורחים יש שני צלמי וידאו ושני צלמי סטילס. כמובן שהצלם הראשי הוא מי שאחראי על צילומי הזוגיות והצילומים שלפני החתונה.

תקשורת
זהו הסעיף האחרון, אך לדעתנו המקצועית הפרמטר החשוב ביותר. הכימיה והתקשורת שנוצרת במהלך פגישת ההיכרות חייבת להיות חלק בלתי נפרד מההחלטה הסופית שלכם. כדאי להכין רשימת שאלות כגון: האם אני מתחבר לצלם באופן אישי? האם השיחה זרמה? האם היה לי נעים איתו? האם הוא חזר אלי בזמן סביר? האם הוא היה קשוב, והבין את רצונותיי? האם אני יכול לסמוך עליו? האם הוא עושה רושם של אדם ישר, ואני יכול להפקיד בידיו את תיעוד האירוע ללא חשש? 

שאלו את עצמכם את השאלות הנ"ל וכדאי אפילו לשתף אותו בהן.

השארת תגובה